Menu Zamknij

Kontakt


Jak się skontaktować?


Jeśli chcesz podesłać źródło*, wesprzeć projekt lub skontaktować się w innym celu, skorzystaj z poniższych opcji kontaktu:

  • po prostu napisz e-mail na adres: admin@stodowodow.pl
  • napisz prywatną wiadomość na portalu Lurker – link do profilu
  • w przyszłości pojawią się tutaj inne opcje kontaktu

* UWAGA! Jeśli chcesz podesłać jakiekolwiek materiały do publikacji na stronie, upewnij się, że spełniają ono minimalne wymagania co do jakości. Większość podsyłanych tu źródeł jest odrzucana z powodu niskiej wiarygodności. Zanim napiszesz e-mail, sprawdź poniżej, czym powinno cechować się dobre źródło.


Jak powinno wyglądać źródło?


To, że ktoś coś napisał w Internecie, nie ważne na jakim portalu, nie oznacza, że ma rację. Dobre źródło powinno być wiarygodne i nie wzbudzać podejrzeń. Poniżej znajdziesz przykłady tego, jak powinno wyglądać dobre źródło:

  • w domenie rządowej – w adresie internetowym pod koniec znajduje się „.gov
  • w bazach naukowych – opublikowane np. w renomowanym czasopiśmie naukowym, lub przynajmniej w bibliotece PubMed
  • na stronach naukowców – źródło może być umieszczone w prywatnym serwisie, jeśli pozwala na weryfikację autora, a sam autor jest wykształconym naukowcem w danej dziedzinie (przykładem może być strona Doctors4CovidEthics lub PSNLiN)
  • uwiarygodnione w inny sposób – upewnij się, że osoba postronna po przejrzeniu Twojego źródła nie będzie mieć wątpliwości, czy przypadkiem zawarte tam informacje nie zostały zmyślone.

Od każdej reguły są wyjątki, ale pamiętaj – wyjątki stanowią mniejszość. Jeśli znajdziesz w Internecie jakąś informację, to nie jest ważne, jak bardzo foliarsko kojarzy się portal o niej wspominający. Ważne jest to, czy taki portal podaje wiarygodne źródło. Staraj się nie wysyłać newsów na portalach internetowych, a bezpośrednie źródła, z których czerpią one informacje. Jeśli masz wątpliwości, wkrótce na StoDowodow.pl pojawi się krótki poradnik jak interpretować źródła. Dostępny będzie zarówno tutaj, jak z i z poziomu strony głównej najpóźniej na początku lutego 2022.