Menu Zamknij

← Strona główna


Pomóż w minutę!Podeślij treści lub zwerbuj znajomego…Chcesz wesprzeć rozwój serwisu finansowo?


Ze względu na sytuację prawno-finansową (w skrócie: długi oraz upadłość konsumencka) jako jedyny autor i administrator strony nie mogę organizować zbiórek, ani nawet wydawać własnych pieniędzy na rozwój portalu. Jeśli chcesz pomóc finansowo w rozwoju serwisu i mojej walce, możesz po prostu opłacić jakąś konkretną usługę, która pomoże w misji portalu. Przy okazji, dzięki temu rozwiązaniu, będziesz mieć absolutną pewność co do tego, na co zostały przeznaczone Twoje pieniądze i jak bardzo przysłużysz się misji.

Nie mam zamiaru Cię okłamywać, że potrzeba tyle i tyle pieniędzy na utrzymanie portalu tak, jak robią to inne serwisy. Koszt domeny „stodowodow.pl”, hosting internetowy oraz certyfikat SSL kosztowały jednorazowo około 60 złotych. Taki wydatek pozwolił w grudniu 2021 uruchomić stronę i zapewnia jej trwałość przez 365 dni. Dopiero pod koniec 2022 roku konieczne będzie przedłużenie usług, które kosztować będzie kilkaset złotych. Nie potrzeba ani złotówki, aby serwis funkcjonował pod obecnym adresem do grudnia 2022.

Choć utrzymanie status quo przez około rok nic nie kosztuje, to jednak „kto stoi w miejscu, ten się cofa”. Obecnie, w styczniu 2021, dalszy rozwój serwisu i kontynuowanie misji wymaga tego i owego. Możesz pomóc w dalszym rozwoju, opłacając usługi takie, jak:

  • certyfikat SSL dla domeny „100dowodow.pl” (24,90 zł) – serwis i domena wykupione są w home.pl. Niestety usługodawca ten uniemożliwia własnoręczne podpięcie zewnętrznego, darmowego certyfikatu SSL. Jedynym sposobem, aby to zrobić, jest wykupienie usługi informatycznej i poproszenie informatyka home.pl o dokonanie tego. Koszt takiego zabiegu to ponad 120 złotych. Logicznym jest zatem, że jedynym sensownym rozwiązaniem jest zakup certyfikatu SSL od usługodawcy, który kosztuje w chwili pisania tego akapitu 24.90 zł. Dzięki temu zakupowi, serwis będzie dostępny także pod adresem „www.100dowodow.pl”, a wchodzący na ten adres nie będą dostawać ostrzeżenia od przeglądarki, iż strona jest niezabezpieczona.
  • reklama serwisu (10,00 – 1000,00 zł) – po zakończeniu wszystkich prac nad stroną (luty 2022) przydałoby się w ten czy inny sposób promować serwis StoDowodow.pl. Cena oczywiście będzie się różnić w zależności od tego, w jakim serwisie i jak dużą reklamę zechcesz zasponsorować.
  • nowy hosting lub nowa domena (cena do ustalenia) – zapewne nietrudno się domyślić, iż polski usługodawca i domena to dość łatwy cel dla potencjalnych służb i organizacji, których z wiadomych przyczyn nie wymienię tutaj z nazwy. Aby zapobiec nieoczekiwanym zwrotom akcji, przydałoby się stworzyć kopię strony na takim hostingu i w takiej domenie, aby uniemożliwić ludziom o złych zamiarach usunięcie jej z Internetu. Podejrzewam, że w zależności od tego, jakie rozwiązanie wybierzemy, koszt takiej operacji wahałby się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.
  • pozostałe (cena do ustalenia) – jest sporo innych przykładów na to, jak wydając trochę pieniędzy można wspomóc rozwój serwisu. Być może również masz jakiś pomysł i chcesz, aby Twoje pieniądze poszły na coś konkretnego. W takim wypadku śmiało pisz!

Jeśli zdecydujesz się pomóc, po prostu użyj jednej z opcji kontaktu – kliknij tutaj.